Wybór

Wybór - dar wybierania jest konsekwencją posiadania wolnej woli. W kontekście wyborów najłatwiej pojąć "imperatyw nieuchronności", dający się opisać stwierdzeniem:
"możesz więc musisz". Nie jest możliwym uniknięcie wybierania, jeśli ktoś nie wybiera jest to konsekwencja dokonanego wyboru. Nie będę wybierać - jest oczywiście wyborem.
Jednym z zadań jakie stawia przed nami Życie, jest opanowanie sztuki wybierania.
Podstawowym błędem w sztuce, jest myślenie że można wykonać drugi krok, bez wykonania pierwszego - próba dokonania wyboru między dwiema częściami, różnych całości.
Przykład: usiłuję dokonać wyboru między zauczestniczeniem w treningu w Zapałówce a wczasami w Hiszpanii. Nie ma takiego wyboru ! Tutaj są dwie sytuacje wybierania, nie jedna:
- jechać lub nie jechać do Zapałówki, jeśli odpowiedź - tak to koniec wybierania, wybór jednego jest tożsamy z rezygnacją z wszystkiego innego, jeśli odpowiedź nie, wybrana została możliwość zaistnienia wszystkiego innego. Dopiero po dokonaniu tego wyboru mogę przystąpić do kolejnego, na przykład między Hiszpanią a potencjalnością wszystkiego innego.
Absolutnie wszystkie wybory są wybieraniem między:
- TYM a potencjalnością zaistnienia wszystkiego innego.

Tak kochani, wybieranie jest Sztuką.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.